4D Ultrazvuk

4D Ultrazvuk

ultrazvuk leták

Moderní technologie umožňuje již několik let sledovat vývoj plodu, jakoby ani nebyl před námi skryt. 4D ultrazvuk umožňuje sledovat vývoj Vašich miminek v přímém přenosu. Radovat se, ale i s vysokou pravděpodobností odhalit případné vrozené vady včetně rozštěpových, stejně tak i celistvosti končetin. 4D ultrazvuk se doporučuje provádět již od 13. týdne těhotenství. V menším těhotenství zobrazujeme celý plod, ve větším stupni těhotenství je lépe vidět podoba plodu. Program ultrazvukového 4D zobrazení krásně ukáže vývoj Vašeho miminka. Umožňuje pořizovat fotografie i kompletní vyšetření nahrávat na přenosná média. Vyšetření je určeno pro širokou veřejnost ne jen pro naše pacientky. Dojíždí za námi celé rodiny z širokého okolí (Teplice, Louny, Žatec, Litvínov, Chomutov). Přijeďte i Vy a odvezte si krásné fotky a DVD nahrávku Vašeho drobečka.

4D ultrazvuk ultrazvuk 4D v Moste

Co je 4D ultrazvukové vyšetření?

Až současné moderní přístroje umožňují zpracování obrovského množství dat i tzv. 4D zobrazení . 4D ultrazvuk přidává k trojrozměrnému zobrazení ještě dimenzi časovou. 4D představuje  nejnovější ultrazvukové zobrazení, při němž rychle snímané trojrozměrné obrázky umožňují vyšetření plodu nebo jeho orgánů plasticky v reálném čase.

Výhody 4D ultrazvuku

V porovníní s 3D technologií ultrazvuk 4D umožňuje sledovat anatomii jednotlivých orgánů v reálném čase. Tzn. je možné detailně sledovat pohyby plodu, mimiku obličeje, srdeční činnost a další. A to přímo na obrazovce v naší ordinaci v Mostě

Podobou táta nebo máma?

Rodiče ocení tento přístroji především díky vysoké kvalitě zobrazení detailů obličeje oproti klasickým 2D technologiím, kde se laik jen těžko orientuje. Ze 4D ultrazvuku získáte velmi reálnou fotografii podobnou klasické černobílé z fotoaparátu, což představy převádí v realitu.

Délka vyšetření na 4D

Ultrazvukové 4D snímání se sice neliší od klasického, ale celkově většinou zabere delší dobu. Je to zapříčiněno především polohou plodu, která není vždy optimální pro snímání a správné zobrazení.

Další možnosti 4Déčka

Kvalitní ultrazvukové zobrazení umožňuje odhalit nejrůznější anomálie obličeje i jiné syndromy. Při zobrazení rozštěpových vad umožní nabídnout  přesnou představu o jeho rozsahu, což výrazně může napomoci v následných možnostech nápravy. Při detekci genetických syndromů není většinou možné přesné syndromologické zařazení. Nicméně 3D zobrazení dovolí často již předem označit plody s možnou stigmatizací a upozorní rodiče na možnou přítomnost genetického syndromu po porodu.

Nedostatky 4D technologie

Využití 4D slouží jako doplněk ke klasickým 2D ultrazvukům. V případě špatné polohy plodu, nedostatku plodové vody, nedostačujících akustických podmínek, atd nezískáme kvalitní zobrazení ani zde.

Vyšetření 4D ultrazvukem je stále považováno za nadstandardní a není tedy hrazeno zdravotními pojišťovnami

4D Ultrazvuk 24 4D Ultrazvuk 26

4D Ultrazvuk 1 4D Ultrazvuk 2

4D Ultrazvuk 3 4D Ultrazvuk 4

4D Ultrazvuk 37 4D Ultrazvuk 37_